Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku
ul. Kolegialna 20, 09-402 Płock

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Płocku przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków:

w środy od 10:00-12:00
telefon: 24 367-26-01, fax 24 264-75-09
plock@psse.waw.pl lub psse.plock@pis.gov.pl

 

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych

 

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Płocku została utworzona w 1975 roku

Obszar działania Stacji obejmuje: Miasto Płock na prawach powiatu, Powiat płocki (15 gmin: Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Wyszogród)

Czerwony napis

Strona główna

Aktualności

Trzymaj Formę!

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż decyzją Komisji Konkursowej, do II etapu – powiatowego zakwalifikowanych zostało 48 uczniów z województwa mazowieckiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki, nie niższe jednak niż 75% maksymalnej możliwej do zdobycia liczby punktów, która wynosiła 40 punktów, w związku z powyższym do II etapu − powiatowego zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy uzyskali 30 lub więcej punktów. Wyniki uzyskane przez uczniów poszczególnych szkół dostępne są dla szkolnych koordynatorów w Internetowym Systemie Konkursowym, na indywidualnych kontach szkół.

Czytaj więcej

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej "Weź Swoje zdrowie w Swoje ręce":

Dnia 5 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej Nr 17  im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej pod hasłem: "Weź Swoje Zdrowie w Swoje ręce" .

Dnia 5 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej Nr 17  im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej pod hasłem: "Weź Swoje Zdrowie w Swoje ręce" .

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas III, z 14 płockich szkół podstawowych. 27 uczniów rozwiązywało test opracowany przez pracownika PSSE w Płocku.
Celem konkursu było rozwijanie prozdrowotnych postaw i propagowanie zdrowego stylu życia.

Program dnia był bardzo bogaty. Oprócz testu dla startujących w konkursie uczniów, był poczęstunek składający się ze zdrowego, ekologicznego jedzenia. Następnie uczniowie z klasy IV b pokazali przedstawienie pod tytułem "Zdrowy talerz". Zespół Pląs zaprezentował "Gimnastykę poranną".
Pani Monika Ulińska z płockiego PCK,  demonstrowała sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia.
W podziękowaniu za uczestnictwo wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i piłki, a laureaci dodatkowo plecaki. Nagrody rzeczowe dla laureatów zapewnili: Urząd Miasta w Płocku. Natomiast poczęstunek – Wodociągi Płockie Sp. z.o.o. w Płocku.

Wyniki konkursu:

 I miejsce: Franciszek Hys ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku

II miejsce: Bartosz Chlisz ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku

II miejsce: Filip Jankowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku

Więcej info znajdziecie na naszym  Facebooku

 

Czytaj więcej

Hasło Roku

„ PRAWO DO ZDROWIA – PRAWEM CZŁOWIEKA”

Czytaj więcej

Komunikaty

Uwaga! 2 maja 2019 Urząd będzie nieczynny!

W związku z Zarządzeniem nr 7 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 09.04.2019 r. w sprawie ustalenia dnia 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej - PSSE w Płocku w dniu 2 maja 2019 r. będzie nieczynna.

https://dsc.kprm.gov.pl/aktualnosci/2-maja-dniem-wolnym-od-pracy-w-urzedach-administracji-rzadowej

Czytaj więcej

#zaszczepieniBezpieczni – Powodów do szczepień jest wiele!

„Warunkiem zachowania zdrowia jest szczepienie”

#zaszczepieniBezpieczni – Powodów do szczepień jest wiele!

Ogólnopolska kampania społeczna realizowana jest we współpracy z portalem babyboom.pl – dla przyszłych i obecnych rodziców.

Cykl filmów edukacyjnych publikowanych na stronie internetowej: https://gis.gov.pl/zdrowie/profilaktyka/szczepienia/jak-to-jest-z-aluminium-w-szczepionkach/ i profilach Głównego Inspektora Sanitarnego w mediach społecznościowych (Facebook,Twitter,Youtube).

Filmy poruszają wiele historii,  istotnych informacji, praktycznych porad, które pozwolą rozwiać wątpliwości rodziców, ułatwić podjęcie decyzji o szczepieniu, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

Czytaj więcej

Uwaga! 24 grudnia 2018 Urząd bedzie nieczynny!

W związku z Zarządzeniem nr 17 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 31.08.2018r.w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej - PSSE w Płocku w dniu 24 grudnia 2018r. będzie nieczynna.

Czytaj więcej