IX Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej "Twoje zdrowie w Twoich rękach"

IX Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej "Twoje zdrowie w Twoich rękach"

W dniu 15 marca 2016r., w Zespole Szkół w Maszewie Dużym, odbył się już po raz IX Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej pt. „Twoje zdrowie w Twoich rękach”, pod patronatem Urzędu Gminy w Starej Białej i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Płocku.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Krystyna Kucicka, p. Maria Fortas, p. Joanna Dylewska i p. Joanna Pacuła.

Uczestnikami byli uczniowie klas drugich i trzecich (18 osób) z trzech szkół podstawowych z terenu gminy Stara Biała.

Dzieci rozwiązywały indywidualnie test, który składał się z: krzyżówki, rebusów, zagadek i testu wyboru odpowiedzi. Na jego wykonanie miały 40 minut. Zadania konkursowe dotyczyły higieny osobistej, odżywiania, ruchu i rekreacji, wzywania pomocy oraz bezpieczeństwa.

Po napisaniu testu uczestnicy udali się na poczęstunek, a komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania prac i wyłonienia zwycięzców. Wyniki konkursu ogłosiła pani Renata Łabińska – Starszy Asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Płocku.

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Jerzy Kryska ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie
II miejsce – Jakub Patrowicz ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym
III miejsce – Julia Dziublińska ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Zuzanna Strześniewska ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach
II miejsce – Mateusz Przetak ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym
III miejsce – Aleksandra Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody w imieniu Pana Wójta Gminy Stara Biała wręczyła pani Małgorzata Bartos – Piątkowska - dyrektor szkoły. Zostały one ufundowane przez Urząd Gminy w Starej Białej oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Płocku - Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Płocku. Nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Uczniowie, jury i zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez dzieci z Koła Promocji Zdrowia klas I – III pod kierunkiem prowadzącej zajęcia pani Krystyny Kucickiej.

Więcej na stronie http://zsmd.edu.pl/