X Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej „Twoje zdrowie w Twoich rękach”

X Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej „Twoje zdrowie w Twoich rękach”

W dniu 6 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Maszewie Dużym – w  Szkole Podstawowej, odbył się po raz dziesiąty Gminny Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej ph. „Twoje zdrowie w Twoich rękach” pod patronatem Urzędu Gminy w Starej Białej i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Płocku. Konkurs zorganizowały nauczycielki: p. Krystyna Kucicka, p. Maria Fortas, p. Martyna Jaglińska i p. Monika Wiśniewska. Uczestnikami byli uczniowie klas drugich i trzecich (18 osób) z trzech szkół podstawowych z terenu gminy Stara Biała: Starych Proboszczewic, Wyszyny i Maszewa Dużego.

Dzieci rozwiązywały indywidualnie test, który składał się z: krzyżówki, rebusów i testu wyboru odpowiedzi. Zadania konkursowe dotyczyły higieny osobistej, odżywiania, ruchu i rekreacji, wzywania pomocy oraz bezpieczeństwa. Po napisaniu testu uczestnicy udali się na poczęstunek, a komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania prac i wyłonienia zwycięzców.

Oto laureaci konkursu:

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Maria Nowak z klasy II B Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym
II miejsce – Nikola Kajkowska ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach
III miejsce – Zuzanna Rosińska ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Jakub Patrowicz z klasy III A Szkoły Podstawowej Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym
II miejsce - Jerzy Kryska ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie
III miejsce – Noemi Dobrosielska ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie

Zwycięzcy i wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Starej Białej i Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Płocku. Nagrody wręczały: pani Małgorzata Bartos – Piątkowska - dyrektor naszej szkoły oraz pani Renata Łabińska – Starszy Asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Płocku.

Laureatom gratulujemy!

Więcej informacji oraz zdjęcia można uzyskać na stronie  Zespołu Szkół w Maszewie Dużym